Diskuze na TV Prima - Je extrémní šlechtění týráním psů?

Zveřejněno 23.2.2019

Výsledky Klubové výstavy 9.9.2018

Zveřejněno 11.9.2018

Letošní Klubovou výstavu máme za sebou. Počasí nám, na rozdíl od loňské Klubové výstavy, přálo, tak jste snad prožili hezký den.

Úroveň předvedených pejsků byla velice slušná. Od štěňátek až po dospělé jedince. Nemáme se za co stydět. 

Gratuluji všem vítězům ke skvělým výsledkům.

Děkuji všem vystavovatelům, kteří se naší Klubové výstavy zúčastnil,i a samozřejmě rozhodčím paní Rozsypalové a panu Beradzemu, kteří nám velice pomohli.

Velice děkuji našim sponzorům, hlavně firmě Royal Canin

Nemohu zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na zdárné organizaci celé výstavy, což je celý výbor, šikovná děvčata v kruzích a samozřejmě "naši" dva silní pánové Adam a Aleš

Výsledky výstavy

Fotografie

Úprava bodovací tabulky pro získání Klubového šampiona MSBMK

Zveřejněno 3.6.2018

Upravená tabulka: ZDE

Kluboví šampioni MSBMK za rok 2017

Zveřejněno 11.5.2018

UPOZORNĚNÍ!!!

Poháry za titul Klubovový šampion 2017  budou předány na jarní Klubové  výstavě 26.5.2018 v Hrubšicích a na podzimní Klubové výstavě v Brně.


Klubový šampioni MSBMK za rok 2017

Karamelka Šimiček Mops/ČMKU/MOP/6692/15  Patrik Panýrek

Ginna Pibaro Mops/ČMKU/MOP/6485/14 Patrik Panýrek

Jasmína Pibaro Mops/CMKU/MOP/6602/15 Patrik Panýrek

Bla Mandag's Riedun Rock's The Ring CMKU/MOP/6689/-15/12/15 Patrik Panýrek

Al Alba De Porter Bull /ČMKU/FB/8708/-16/15 Marcela Mostynova

Catrin QUEEN'S Hermelín/ČMKU/MOP/6423/14 Věra Křížová

Winnie Daffar Action Alet /ČMKU/FB/8672/15 Alena Tvrzova

Dexter Dior Leneyco /ČMKU/AB/6374/14/15 Martina Odehnalova

Urschula Keekee Bitt Box/ČMKU/FB/8727/16 Jiří Matuška

Matylda Srdce Hané/ČMKU/AB/6724/15 Lucie Nováková

Excés Diplomaté Ambassadeur/ČMKU/FB/8645/15/17 Jiří Matuška

Brianka z Lobkovických vinic /ČMKU/MOP/6568/15/16 Blanka Hubálková

Yoro Del Gormo Action Atlet /ČMKU/FB/8969/16 Jana Kreplová

Wild Rose Bitt Box /ČMKU/FB/8900/16 Jiří Matuška

Zafira Anjelský Dar Beliniec /SPKP/5639/17 Peter Mošať

Daddy Czech King Pupulu /ČMKU/AB/6636/15 Martina Adamcová

Všem Klubovým šampionům blahopřejeme!!!!

Světová výstava psů 2017 - Lipsko

Zveřejněno 12.11.2017

O víkendu se konala v Lipsku Světová výstava psů.  Výstavy se zúčastnila i paní Leona Sosnová, kterou jsem poprosila o krátké zhodnocení. 

 

Světová výstava WDS Lipsko 2017

Pošmourné ráno okolo čtvrté, mrholí, ale sedáme do auta a s Jirkou Matuškou a našimi psy vyrážíme na Světovou výstavu, kterou hostí německé Lipsko.

Cesta bez větších problémů, po dálnici prakticky od baráku až k halám výstaviště v Lipsku.

Organizačně myslím velmi dobře zvládnutá výstava, velmi rychle jsme se dostali na parkoviště, hned vedle výstavních pavilonů. Vítají nás prostorné haly, propojené prosklenými tubusy, kde se pohodlně, suchou nohou, v teple a bez schodů přemístíme do cíle naší cesty- haly č. 4.

Ve 3 výstavních kruzích zde bude posouzeno neuvěřitelných 356 francouzských buldočků. Buldočci jsou třetí nejpočetněji zastoupené plemeno, hned po zlatých retrívrech a labradorech.

Hala 4 je stejně jako ostatní haly velmi prostorná, je dost místa pro vystavovatele i diváky, kteří mají k dispozici i omezený počet židlí okolo každého kruhu. Zaujali jsme strategické místo mezi kruhy, kde se budou posuzovat dospělé kategorie psů i fen. Dospělé kategorie psů posuzoval pan Hans Van Der Berg z Holandska, dospělé feny Victor Raamsdonk s Belgie, juniory Bo Skalin ze Švédska a štěňata a veterány Suzana Verstovsek –Matakovič z Chorvatska.

Mohu říci, že jsme viděli téměř všechny třídy dospělých psů a fen a finální výběr CACIBů. Posuzování trochu velká neznámá…nedalo se odhadnout, jaký typ se rozhodčím líbí, velmi často se jim sešli ve finále různé typy zvířat a z mého pohledu i různých kvalit, ale tak to na tak velkých výstavách bývá. Celkovou úrovní jsem byla docela zklamaná, hlavně z některých jedinců, jejichž dokonalé fotky známe ze sociálních sítí…bohužel realita bývá jiná..nevím kam nám jde v exteriéru buldoček, ale troufám si říci, že přes 80% zvířat bylo bez ocasu, nebo byl ocas tak malý, že nebyl vidět…s podivem bylo, že jsem si nevšimla, že by to rozhodčí nějak řešili. Je to opravdu celosvětový problém… výrazný, zalomený ocas, tam mělo jen několik jedinců. Typově bylo zastoupeno vše, co nám standard dovoluje... od lehčích, nohatých po válečky bez krku na krátkých nohách a vše mezi tím…celkovým vítězem BOB se stal fawn pes Novizala Del Mafioso z Brazílie.

Čeští vystavovatelé byli velmi úspěšní, poslední honorované místo výborná 4 získal pes Yoro Del Gormo Action Alet Jany Kreplové, Jeff Sam Karan Kateřiny Vytýškové – výborný,náš Jakob De La Villarense – výborný,fena Fiona Kaul Karin Ulmanové – výborná,Wild Rose Bitt Box Jirky Matušky – výborná a Terra Tango Douglas manželů Vilhelmových – velmi dobrý.

Domů jsme se vraceli s trochu rozporuplnými pocity, byli jsme spokojení s hodnocením našich psů, z druhé strany absolutně nelze říci, že bychom v tom obrovském množství 356 buldočků viděli nějakou množinu kvality…těch, co se nám líbili, bylo jak šafránu a těch, co nás nadchli, bylo opravdu je pár a nutno říci, že ani jeden se nedostal na vítězné pozice. Tak vám nevím…jisté je, že úroveň kvality našich buldočků je naprosto srovnatelná s tím lepším, co jsme na výstavě viděli, jen škoda, že se nezúčastnilo více našich vystavovatelů.

V roce 2021 se Světová výstava přestěhuje do české republiky… tak snad ... .

Leona Sosnová

 

Děkuji paní Sosnové a jsem ráda, že potvrdila nejen můj názor, že máme pěkné francouzské buldočky, za které se nemusíme stydět. Co se týká krátkých či zcela chybějících ocásků u buldočků, je to jedno z témat, o kterých se v poslední době u nás hodně diskutuje. Zda striktně dodržovat standard nebo uchovnit psy s kratším ocasem, kteří jsou jinak vpořádku. Jak vidíte, tak za hranicemi se tím netrápí. Jestli jste viděli na facebooku videa z výstavy, tak jste mohli vidět, že  vítěz Novizala Del Mafioso ocas nemá, stejně jako většina dalších psů, kteří se umístili na předních místech.

Pešátová Helena