Hodnocení klubové výstavy

Zveřejněno 28.6.2021

Vážení přátelé,

máme za sebou pandemickou vlnu i lockdown a mohli jsme uspořádat a konečně se sejít na naší klubové výstavě. Výstavu jsme měli na staronovém místě v areálu kynologického klubu Zetor Brno, v nedávno otevřené víceúčelové hale. Díky za ni! Počasí bylo až nepříjemně letní, hala účinky slunce přece jenom trochu tlumila a napuštěné jezírko bylo vyhledávaným osvěžujícím bodem pro většinu vystavovaných psů. Vybavil jsem se množstvím infuzí, adrenalinu a dalších potřeb, v očekávání, že by se mohlo stát, že někteří jedinci kombinaci výstavního stresu a horka nemusí zvládnout… Zvládli je všichni! Naše plemena, přestože brachycefalická, zvládla tropický den bez vážných problémů. Žádný zúčastněný pes ani majitel nezkolaboval J.

Musím všem aktivním účastníkům poděkovat za váš zájem. Vysoký počet přihlášených (187 jedinců) svědčí o určitém „hladu“ po výstavách, i když si uvědomuji, že může jít svým způsobem o nutnost, vzhledem k povinnosti výstavy pro účast na bonitaci. Ať tak či onak je jasné, že bez vašeho zájmu by se žádná výstava nekonala.

Díky!

Poděkování patří rozhodčím. Z Rakouska přijela paní Hana Ahrens, která již naše výstavy posuzovala několikrát. Byla velmi spokojena, při rozhovoru vyzdvihla kvalitu černých mopsů, výrazné zlepšení jejich kostry a barvy, která je opravdu černá.

Z Itálie přijel pan Vincenzo Pontone, dlouholetý chovatel francouzských buldočků, majitel chovatelské stanice „of the Royal Way“. Naši výstavu hodnotil velmi kladně, stejně tak kvalitu předváděných jedinců, a dokonce nabídl našemu klubu i spolupráci do budoucna.

Vzhledem k vysokému počtu přihlášených buldočků jsme požádali o spolupráci také našeho rozhodčího pana Zdeňka Klimenta, který naše pozvání přijal a posoudil třídy štěňat, dorostu a velmi obsazené třídy mladých.

Děkujeme!

Naše výstavy jsou známé bohatým zastoupením různých cen. Každý vystavovatel si z výstavy něco odnáší J. Poděkování patří všem sponzorům v čele s tradičním hlavním sponzorem Royal canin. Zástupkyně firmy se výstavy bohužel nemohla zúčastnit. Dále výstavu sponzorovali Mira Mar, GiolaDare, Vetamix, z chovatelských stanic de Moravia noblesse, Bitt Box, Bonoda a Čmoudovo srdce. Speciálně děkuji slečně Karolíně Mičaníkové, která vlastníma rukama vyrobila pro vystavované psy splétané pešky.

Děkujeme!

Poděkování patří všem, kteří jakkoliv pomohli, a tak se podíleli na úspěšném průběhu naší výstavy. Patří sem vedoucí kruhů, zapisovatelé, fotografové, ale i další, kteří prostě jen tak přišli a pomohli. Tradičně, ale nelze jinak, patří velký dík Petře Bartošíkové a Radaně Slezákové, bez jejichž práce by výstavu nebylo v takovém rozsahu možné pořádat.

Děkujeme!

Týden před výstavou oslavil 93. narozeniny zakládající člen našeho klubu a dnes čestný člen klubu pan MVDr. Miloš Cupák. I jemu patřila vzpomínka a přání v průběhu výstavy.

Po poslední výstavě jsem si posteskl, že nevíme, kolikátou vlastně klubovou výstavu v pořadí náš klub pořádá. Tato myšlenka úplně nezapadla, Radka prostudovává dostupné materiály, a tak pevně věřím, že se příští rok setkáme ve zdraví na klubovce, která bude mít již své pořadové číslo J.

Hodně zdraví a úspěchů v nové sezóně a na viděnou na speciální výstavě při světové výstavě v Brně dne 2.10.2021.

 

Milan Štourač

 

I když to s výstavou bezprostředně nesouvisí, dovolte mi, abych vás informoval, že svět francouzských buldočků opustil člověk, který v něm nechal nesmazatelnou stopu. Ve věku 58 let zemřel přední chovatel a posuzovatel francouzských buldočků, pan Revaz Khomasuridze, majitel chovatelské stanice A’Vigdors. Za více než dvacet let chovu odchoval více jak 400 mezinárodních šampionů krásy, řadu světových a evropských vítězů, včetně vítěze Cruftovy výstavy. Od roku 1995 působil jako tzv. allround rozhodčí FCI, tedy posuzovatel všech plemen.

Bonitace 26.6.2021

Zveřejněno 21.6.2021

Klub pořádá bonitaci 26.6.2021 pro Ty, co jim byly přesunuty přihlášky na náhradní temín, pro Ty co chtěli bonitovat 20.6.,ale pak se bonitace nezůčastnili, případně pokud by se ještě někdo chtěl přihlásit na bonitaci  a  má splněny podmínky pro přijetí na bonitaci :

Bonitace Hotel Atlantis  - 26.6.2021

 

BONITACE - Hotel Atlantis , Brno-Rozdrojovice

se bude konat 26.6.2021   zahájení v 10,00 hod.  -  ještě obdržíte e-mailem hodinu, na kterou se máte dostavit abyste dlouho nečekali.

 

Pokud nemáte požadované výstavy zapsané v PP nezapomeńte si vzít výstavní posudky z těchto výstav.

Případné dotazy - RADANA SLEZÁKOVÁ ,tel: 776 007 857

rasle@seznam.cz

 

Místo konání:  Hotel Atlantis, Brána 177, psc.664 34 Rozdrojovice
www.hotel-atlantis.cz
GPS souradnice: 49´2477950 N, 16´5179869 E

 

Děkujime za pochopení za výbor MSBMK Slezáková Radana

Informace k bonitaci 20.6.2021

Zveřejněno 9.6.2021

Informace k přihláškám na bonitaci 20.6.2021:

Vzhledem k velkému počtu přihlášek FB na bonitaci, bude část přihlášek pro Ty, kteří to mají na vzdálenost nejblíže Brnu (do 150 km), přesunuta na náhradní termín 26.6.2021. Děkujeme za pochopení

Oznámení

Zveřejněno 10.5.2021

Vzhledem k tomu, že pořád není uvolněno pro spolky setkávání osob, jsme se rozhodli zrušit konání klubové výstavy dne 23.5.2021.

Výstava se bude konat v náhradním termínu 20.6.2021, místo konání Hala - KKZetor Brno. Po výstavě se bude konat bonitace.

Vystavovatelé, kterým náhradní termín nebude vyhovovat, mají možnost stornovat v dogofficu své přihlášky a to do 25.5.2021 (platba za výstavu bude vrácena).Přesun z tříd bude udělán automaticky.

Pozvánka na Klubovou výstavu 20.6.2021

Zveřejněno 5.4.2021

V případě nepříznivé epidemické situace, jsou zajištěny dva náhradní termíny.

Změna místa konání klubové výstavy: z důvodu rekonstrukce střechy, byla majitelem zrušena rezervace na Hálově mlýně.

MIMOŘÁDNÁ změna podmínek bonitace pro rok 2021

Zveřejněno 2.4.2021

Vzhledem k posouvání termínů výstav se rozhodl výbor MSBMK, z.s. změnit podmínku účasti na chovné přehlídce pro rok 2021.

Podmínkou účasti na chovné přehlídce bude účast na 1 výstavě vyššího typu (Národní, Mezinárodní nebo Klubové), absolvované od 9 měsíců věku s výstavním posudkem výborný nebo velmi dobrý. Bonitovat mohou jedinci od 12 měsíců věku.

Úprava bonitační karty pro plemeno mops. Bonitační karty zveřejněny u jednotlivých plemen.