Na vaše dotazy bude odpovídat MVDr. Milan Štourač

Renata Kurečková

Vloženo: 29.1.2019 10:37

Dobrý den, našemu buldočkovi velmi často zčervená kůže na packách mezi prsty. Úporně si to kouše a olizuje. Veterinář nám předpisuje mast která obsahuje kortikoidy a stejně to pomáhá na chvíli a zase se to vrátí střídavě na různých packách. Poraďte prosím co s tím. Děkuji Kurečková
Zatím nebyla otázka zodpovězena.

Kristina

Vloženo: 9.1.2017 13:42

Dobry den pane doktore...chtela jsem se zeptat...mam tri mesice stareho fr.buldocka..nechteji mu stát usi...v devátém tydnu se mu postavili...ale ted mu padli...co s tim...dekuju za odpoved
Dobrý večer,
s největší pravděpodobností půjde o doprovodný efekt výměny zubů. Vývoj a růst trvalého chrupu je náročný na přísun minerálií, zuby musí "šelmu" živit, takže může dojít ke změknutí chrupavky ušního boltce, který potom padá... Pokud je minerálií nedostatek, nebo jedinec z různých důvodů s nimi neumí náležitě hospodařit, může dojít i ke změně v postavení končetin.

Doplňte krmnou dávku přírodními mineráliemi typu Dologran nebo Biomin H, oboje bez receptu v kterékoliv lékárně. Pro Vašeho psa navrhuji dávku 2x týdně malou moka lžičku.

Tereza Ferencová

Vloženo: 13.3.2016 22:24

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na očkování psů proti borelióze. Mám francouzského buldočka (5 let), poslední dva roky byl očkován proti borelióze, ale slyšela jsem, že vakcína účinkuje jen proti některým druhům borelií, které nejsou tak „nebezpečné„. A také že se vakcína vyrábí v cizině a tedy na druhy vyskytující se mimo ČR. Nejsem si tedy jistá, zda v očkování tento rok pokračovat. Děkuji za odpověď, s pozdravem Ferencová
Dobrý večer,
vakcinace proti borelióze nepatří k prioritám, je to řekněme nadstavba, kterou vakcinuji ve specifických případech. Klíšťata přenáší řadu jiných onemocnění, takže je podle mého soudu lépe bojovat proti klíšťatům.
K dispozici jsou vakcíny české firmy Bioveta pod názvem Biocan B nebo Borrelym 3 a vakcíny francouzské provenience fy Merial pod názvem Merilym a Merilym 3. To je zřejmě vakcina, kterou máte na mysli, že se vyrábí v cizině. Z tohoto hlediska bych upřednostnil vakcíny českého výrobce, po pravdě nejenom proti borelióze.
Pokud se Vám osvědčil některý z přípravků proti klíšťatům, ale také proti komárům, možná by bylo zbytečné organismus Vašeho buldočka zatěžovat vakcinací proti této nemoci.

Celkem 3 otázky.
    1    

MSBMK - facebook skupina
Moravskoslezský
bulldog-mops klub
2012 - 2019 © MSBMK
Powered by Tvorba webových stránek Carex