Aktuality

Výsledky bonitace Ostrava30.1.2018
Světová výstava psů 2017 - Lipsko12.11.2017

O víkendu se konala v Lipsku Světová výstava psů.  Výstavy se zúčastnila i paní Leona Sosnová, kterou jsem poprosila o krátké zhodnocení. 

 

Světová výstava WDS Lipsko 2017

Pošmourné ráno okolo čtvrté, mrholí, ale sedáme do auta a s Jirkou Matuškou a našimi psy vyrážíme na Světovou výstavu, kterou hostí německé Lipsko.

Cesta bez větších problémů, po dálnici prakticky od baráku až k halám výstaviště v Lipsku.

Organizačně myslím velmi dobře zvládnutá výstava, velmi rychle jsme se dostali na parkoviště, hned vedle výstavních pavilonů. Vítají nás prostorné haly, propojené prosklenými tubusy, kde se pohodlně, suchou nohou, v teple a bez schodů přemístíme do cíle naší cesty- haly č. 4.

Ve 3 výstavních kruzích zde bude posouzeno neuvěřitelných 356 francouzských buldočků. Buldočci jsou třetí nejpočetněji zastoupené plemeno, hned po zlatých retrívrech a labradorech.

Hala 4 je stejně jako ostatní haly velmi prostorná, je dost místa pro vystavovatele i diváky, kteří mají k dispozici i omezený počet židlí okolo každého kruhu. Zaujali jsme strategické místo mezi kruhy, kde se budou posuzovat dospělé kategorie psů i fen. Dospělé kategorie psů posuzoval pan Hans Van Der Berg z Holandska, dospělé feny Victor Raamsdonk s Belgie, juniory Bo Skalin ze Švédska a štěňata a veterány Suzana Verstovsek –Matakovič z Chorvatska.

Mohu říci, že jsme viděli téměř všechny třídy dospělých psů a fen a finální výběr CACIBů. Posuzování trochu velká neznámá…nedalo se odhadnout, jaký typ se rozhodčím líbí, velmi často se jim sešli ve finále různé typy zvířat a z mého pohledu i různých kvalit, ale tak to na tak velkých výstavách bývá. Celkovou úrovní jsem byla docela zklamaná, hlavně z některých jedinců, jejichž dokonalé fotky známe ze sociálních sítí…bohužel realita bývá jiná..nevím kam nám jde v exteriéru buldoček, ale troufám si říci, že přes 80% zvířat bylo bez ocasu, nebo byl ocas tak malý, že nebyl vidět…s podivem bylo, že jsem si nevšimla, že by to rozhodčí nějak řešili. Je to opravdu celosvětový problém… výrazný, zalomený ocas, tam mělo jen několik jedinců. Typově bylo zastoupeno vše, co nám standard dovoluje... od lehčích, nohatých po válečky bez krku na krátkých nohách a vše mezi tím…celkovým vítězem BOB se stal fawn pes Novizala Del Mafioso z Brazílie.

Čeští vystavovatelé byli velmi úspěšní, poslední honorované místo výborná 4 získal pes Yoro Del Gormo Action Alet Jany Kreplové, Jeff Sam Karan Kateřiny Vytýškové – výborný,náš Jakob De La Villarense – výborný,fena Fiona Kaul Karin Ulmanové – výborná,Wild Rose Bitt Box Jirky Matušky – výborná a Terra Tango Douglas manželů Vilhelmových – velmi dobrý.

Domů jsme se vraceli s trochu rozporuplnými pocity, byli jsme spokojení s hodnocením našich psů, z druhé strany absolutně nelze říci, že bychom v tom obrovském množství 356 buldočků viděli nějakou množinu kvality…těch, co se nám líbili, bylo jak šafránu a těch, co nás nadchli, bylo opravdu je pár a nutno říci, že ani jeden se nedostal na vítězné pozice. Tak vám nevím…jisté je, že úroveň kvality našich buldočků je naprosto srovnatelná s tím lepším, co jsme na výstavě viděli, jen škoda, že se nezúčastnilo více našich vystavovatelů.

V roce 2021 se Světová výstava přestěhuje do české republiky… tak snad ... .

Leona Sosnová

 

Děkuji paní Sosnové a jsem ráda, že potvrdila nejen můj názor, že máme pěkné francouzské buldočky, za které se nemusíme stydět. Co se týká krátkých či zcela chybějících ocásků u buldočků, je to jedno z témat, o kterých se v poslední době u nás hodně diskutuje. Zda striktně dodržovat standard nebo uchovnit psy s kratším ocasem, kteří jsou jinak vpořádku. Jak vidíte, tak za hranicemi se tím netrápí. Jestli jste viděli na facebooku videa z výstavy, tak jste mohli vidět, že  vítěz Novizala Del Mafioso ocas nemá, stejně jako většina dalších psů, kteří se umístili na předních místech.

Pešátová Helena

 

 

 

Novela veterinárního zákona2.11.2017
ČMKU požádala Ministerstvo financí o výklad zákona o elektronické evidenci tržeb ve vztahu k chovatelům psů....28.10.2017

27.10.2017 
ČMKU požádala Ministerstvo financí o výklad zákona o elektronické evidenci tržeb ve vztahu k chovatelům psů, kteří nejsou podnikateli, svoji činnost provozují zájmově a nepravidelně. Celé vyjádření naleznete v příloze.
Ivana Jarošová 
Připojený soubor: 394-informace-mf-cr-eet.pdf (136 kB)

Klubová výstava 201717.9.2017

Vítěz Klubové výstavy - Brno 2017

Blahopřejeme paní Janě Kreplové!!!

Výsledky výstavy a fotografie budou na stránkách  večer. 

Změna krycího psa26.5.2017

Chtěla bych upozornit na problém, který se poslední dobou objevuje u chovatelů. 

- v případě změny krycího psa, který není vypsaný na krycím listu, informujte poradce chovu ( email )

   /týká se to hlavně chovatelů v regionu Čechy/

- k žádosti o krycí list posílejte oboustranou kopii PP - feny i vybraných krycích psů.

Pešátová Helena

 

Výsledky Speciální výstavy MSBMK, Hlučín 13.5.201724.5.2017
Vyhodnocení soutěže TOP PES - TOP FENA2.2.2017

Výsledky - ZDE

Zároveň upozorňujeme, že soutěž TOP PES - TOP FENA byla na poslední členské schůzi k 1.1.2017 zrušena.

Výsledky bonitace Sadská, 14.1.201718.1.2017

Výsledky bonitace - ZDE

Historie chovu francouzských buldočků8.1.2017

Tohle speciální vydáni Bulletinu vyšlo v roce 2007 a jistě si je rádi připomeneme - ZDE


Celkem 86 příspěvků.
Pejt na prvn stranu   Pedchoz strana   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Dal strana   Pejt na posledn stranu

MSBMK - facebook skupina
Moravskoslezský
bulldog-mops klub
2012 - 2022 © MSBMK
Powered by Tvorba webových stránek Carex